עליי

 

עמנואלה ברש-רובינשטיין היא סופרת וחוקרת עצמאית בתחום מדעי הרוח.

עמנואלה נולדה בירושלים. אביה, משה ברש, היה היסטוריון של אמנות והקים את החוג הראשון לתולדות האמנות בארץ. הוא עודד את ההשכלה ההומניסטית שלה. הבחירה בלימודים במדעי הרוח הייתה, איפוא, טבעית עבורה.  תואר ה’בוגר’ שלה הוא בתחומי הספרות השוואתית וופילוסופיה. ותואר ‘מוסמך’ ודוקטורט בחוג למדעי הדתות, באוניברסיטה העברית בירושלים. עמנואלה הייתה חלק מהתוכנית לתואר שני ללימודי דתות באוניבסיטת תל אביב ומהמרכז הבינתחומי הרצלייה. היא מתגוררת בתל אביב.

עמנואלה פרסמה ספרות מקצועית העוסקת בבחינת הנאציזם מתוך פרספקטיבה תרבותית: The Devil, the Saints, and the Church: reading Hochhuth’s The Deputy (בהוצאת פיטר לאנג  2004)  ו״השטן הנאצי״ (בהוצאת מאגנס 2010). ספר שלישי ראה אור בהוצאת  דה גרויטר הגרמנית:  Mephisto in the Third Reich: literary representations of Evil in Nazi Germany. עמנואלה היא גם מתרגמת. היא תרגמה את ספרו של אוונס-פריצ’רד, ״תורות של דת פרימיטיבית״ (בהוצאת מוסד ביאליק) ותרגום של ספרו של דודס ״היוונים והאי רציונאלי״ עתיד לראות אור בהוצאת מוסד ביאליק.

בשנים האחרונות עמנואלה עוסקת  בכתיבה ספרותית. קובץ סיפורים שכתבה בעברית ותרגמה לאנגלית ראה  אור בהוצאת ״הולנד האוס״ בלונדון בבפברואר 2015. כותרתו של הספר היא  Five Selves. הספר זכה לביקורות נלהבות באנגלית ובארצות הברית. הוא התפרסם גם בעברית בהוצאת מנדלי ונקרא “חמש פנים”. עמנואלה פרסמה גם סיפורים קצרים באנגלית, בירחונים ספרותיים בארצות הברית.

לאחרונה השלימה עמנואלה את כתיבתו של ספר חדש שנקרא “לידה”. הספר התקבל לפרסום בהוצאת הקיבוץ המאוחד-ספריית הפועלים.

חשוב לא פחות: עמנואלה היא אמא לשלושה בנים. חלק זה בחייה תורם עיצוב הראייה האישית שלה לא פחות מכל הישג אקדמי ומקצועי.

 

1 Comment

?רוצים להגיב